Chapter 13

20. dubna 2015 v 20:25 | Dongsaeng |  LiS
Tohle tu taky parádně dlouho nebylo. Jsem si musela přečíst poslední kapitolku, abych věděla o čem mám sakra psát. A rozhodla jsem se, že navážu na ten Teukův zasněný výraz. Chtělo by to vysvětlení, koho že to má náš drahý blond právník rád. Pak bych se vrátila trošku k Henrymu. A pak k Heechulovi a Hengengovi.


Co má Donghaemu říct? Že má skutečně myšlenky u někoho, koho opravdu miluje? Nebo mu to zamlčet. Polkl a dál zíral před sebe. Před očima se mu míhl úsměv Kangina. Byl to úsměv, který u něj viděl na jednom srazu po vysoké škole. Byl opravdu překvapený, že nakonec vzal tu práci u policie. Moc překvapený. A podle toho, co říkal Sung, tak i vyšetřoval to co se stalo Wookovi a ostatním. Jen on neměl šanci ho vidět.
"Do pr... ty ses fakt do někoho zamiloval co?"
Donghaeho hlas přerušil tok jeho myšlenek. Zamrkal a pohlédl na svého svěřence, který se opíral o veřeje dveří a ruce měl založené na hrudi. Měl za to, že Hae zalezl do pokoje...
"Ano zamiloval, ale náš vztah je jako sázka do loterie,"povzdechl si a potřásl hlavou.
"On neví, že ho máš rád či co?"
"Ano... nikdy jsem mu to nebyl schopný říct."
Donghaemu překvapením poklesla brada. Uvědomil si, že během těch měsíců, co je Hae u něj mu ještě neukázal svou váhavost. v soudní síni při zastupování klientů není váhavý, ale pokud jde o něco jako jsou city, tak je v koncích.
"Je to někdo koho znám?"
Donghae se rozhodl vyzvídat a jemu to nijak extra nepomohlo. Nechtěl to teď řešit. Na druhou stranu pokud Haeho odbude, tak mu nebude už moc důvěřovat. Navíc po tom jak byl otevřený ohledně situace s Hyukjaem...
"Netuším jestli se znáte,"řekl opatrně.
"No tak kdo to je?"
"Jeden policista z Yesungova okolí,"šeptl.
"Ah.. tak teď už chápu co myslíš tou loterií. Bydlíte od sebe hodně daleko a proto jsi mu to nikdy neřekl co?"
Ne Hae. Já se neumím vyjadřovat pokud jde o lásku. Neměl ale to srdce to říct nahlas, protože jak zná Haeho osobnost, tak by ho pravděpodobně dovlekl před Kanginův dům s kytkou a donutil ho zazvonit a vyznat se.
"Tak nějak,"přikývl nakonec.
"Určitě je to ten policista, jak se o něm zmínil Wook."
Hu? Wook vlastně s Kanginem musel i mluvit. Yesung říkal, že Wookie vypovídal i když nemusel. Jako mladistvá oběť k tomu nemusel přistoupit.
"Ano.. to je on,"přikývl.
"Kangin nebo tak nějak mu říkají,"Donghae se zamyslel.
"Hlavně mi ho nesháněj ano? Teď řeším jeden případ a nemám na hovory o lásce zrovna náladu, když jde o vraždu,"zamručel.
"Ne boha. Jen jsem přemýšlel co bys dělal, kdybych ho pozval na svoje narozeniny,"zauvažoval Donghae nahlas.
Vytřeštil na něj oči. No to aby dal Kanginovi echo, že si má vymyslet nějaký obzvlášť zákeřný případ a neukazovat se. Zarazil se. Panika. Má prostě panický strach ze setkání se s někým koho miluje. Bojí se ztrapnění a odmítnutí. Ach bože....
+++
Henry sebou cukl když ucítil jemné pohlazení čísi ruky. Otevřel oči. Očekával, že bude v Heechulově pokoji, ale nebyl. Byl v ložnici a u něj seděl mladý policista. Kangin si ho vzal k sobě než soud rozhodne co s ním bude. Rodinu ztratil při autohavárii a nemá kam jít. Nechat ho na ulici by bylo asi šílenství.
"Promiň, vyděsil jsem tě?"
Zavrtěl hlavou, že ne. Zívl a protřel si očka. Už je u Kangina nějakou dobu a stále si nedokáže zvyknout na to zacházení. Ve škole jsou k němu všichni moc milí a už si našel i pár kamarádů. Kangin ho čas od času nechával přespávat u některého z nich a pak si poslechl historky o tom, jak dali jedné sestře jednoho z jeho přátel do ponožky pavouka. Kangin se vždycky smál jako blázen a pak na oplátku Henrymu vyprávěl o tom jak na vysoké škole celá jejich parta blbla. Nejvíce ale mluvil o muži, který si odvezl Donghaeho. Ten způsob jakým o něm mluvil Henryho utvrzoval v pocitu, že vlastně Kangin má slabost pro blonďatého právníka.
"Co by sis dal dobrého?"
Kanginův hlas ho vytrhl z přemítání nad tím, jak to zaonačit, aby ti dva byli spolu a on mohl blbnout s Donghaem.
"To co včera.. bylo to moc dobré,"řekl opatrně.
"Chutná ti moje omeleta? To je moc dobře, protože je to pomalu to jediné co v tom spěchu stíhám uvařit. Dneska budeš spát u HyunSika, jsem domluvený s jeho mamkou. Mám totiž noční a nechci tě tu nechat samotného,"Kangin se na něj povzbudivě usmál.
Oplatil mu úsměv a vyklouzl z postele. Odporoučel se do koupelny. Kangin mezitím odešel do kuchyně, aby mu udělal tu omeletu. Upřímně se mu od Kangina neechtělo odcházet. Staral se o něj opravdu jako o vlastní dítě. Prolítl pod sprchou a rychle se oblékl. Nesmí přijít pozdě do školy.
"Brzdi Ry, jinak ti bude zle,"Kangin mu málem sebral i talíř jak se snažil zabránit tomu aby hltal.
"Ale já nesmím přijít pozdě do školy,"ohradil se.
"Hodím tě tam autem se zaplýma majákama. To přijedeme včas,"zakřenil se Kangin.
"A to se smí?"
Ne nesmí poznal to hned podle toho jak se zatvářil. Dohltal svou snídani a pohlédl na svého opečovávatele.
"Co tak na mě koukáš?"
"Já... nechci jít do sirotčince..."šeptl tiše.
"Určitě tam nepůjdeš,"pousmál se Kangin a pohladil ho po hlavě.
"Můžu zůstat u tebe? Mně se tu líbí a nic mi nechybí..."pousmál se.
"Ry já s tímhle nic moc neprovedu. Rozhodnutí, kde budeš záleží na soudu..."
"A kdyby rozhodl, že tu zůstanu?"
"Tak se o tebe postarám. A změním si šichty v práci, abych s tebou mohl trávit víc času."
Kangin to myslel naprsoto vážně, což ho velice těšilo. Vlepil mu dětskou pusu na tvář a sklouzl ze židle. Podklouzla mu noha a on skončil se smíchem na zadku.
"Ty moje nemehlo... Vstávej."
Kangin mu pomohl na nohy a na rtech mu pohrával úsměv.
"Jsem nemehlo appa.."zakřenil se Henry a hned se zarazil.
Řekl Kanginovi appa. Ten ale nic neřekl jen se usmál.
"Tak pojď odvezu tě do školy."
+++
Ve vazbě je skoro tři měsíce. Stále za ním dochází Hangeng. Hovoří s ním o procesu, ale nikdy nenaráží na jejich vztah před tím vším. Heechulovi z toho už jde hlava kolem a je pevně rozhodnutý se ke všemu prostě přiznat. K tomu, že ty chlapce zneužíval k tomu, aby si zachránil vlastní krk a krk někoho koho z hloubi srdce miloval.
"Posloucháš mě vůbec?
Hangeng s ním mírně třásl. Pohlédl na něj unaveným pohledem a zavrtěl hlavou.
"Co se ti honí hlavou Heechule?"
"Do toho ti nic není. Spíš mi řekni kdy bude proces."
"Pozítří. Uvidíš všechny pohromadě."
"To je dobře... já chtěl bych jim toho hodně říct."
"Heechule nebudeš mít šanci s nimi mluvit."
"Ah... i tak, budu rád, když u toho budou."
Hangeng si povzdechl. Dlouhovlásek netušil co se Číňanovi honí hlavou a upřímně mu to bylo po jejich shledání jedno. Hangeng se mu jen touží pomstít, ale zároveň ho vykroutit ze spárů vězení.
"Prostě jen v soudní síni nemluv a já tě s toho vysekám,"řekl Hangeng tiše.
Pomalu přikývl a zahleděl se ven z okna. Neměl povolené vycházky z bezpečnostních důvodů. Chybělo mu slunce a lehký vánek.
"Tak zítra už nepřijdu. Uvidíme se až v soudní síni."
"Jo..."řekl dutě a dál hleděl ven.
Za Hangengem zapadly dveře a Heechul si povzdechl otevřel okno a posadil se k němu. Vězeňská služba ho ostražitě sledovala od dveří. Stále se divili, že se nepokouší o žádný odpor. Je celkem klidným vězněm.
"Pane je čas vrátit se do cely,"řekl mu muž od dveří.
"Mohl bych tu ještě chvilku zůstat? Moje cela je bez možnosti otevřít okno..."hlesl.
"Je mi líto,"zavrtěl hlavou.
Heechul se sklesle zvedl. Zavřel okno a zamířil k bachaři, aby ho opět odvedl do jeho kobky. Sice mu tam dali pár věcí, které by mu měly zpříjemnit pobyt, ale co to bylo platné. Svobodu mu to nevrátí. Důvod proč nespáchal sebevraždu byl, že se chtěl svým obětem omluvit, přiznat se soudu a chtěl vidět Hangenga zklamaného a zlomeného. Ano neodpustí mu to, co provedl. Nedal o sobě vědět ačkoliv mohl.
Posadil se na svou postel a nechal bachaře zamknout jeho celu. Povzdechl si a zavřel oči. Neměl chuť vyjít ze soudní síně bez trestu. Klidně ať ho posadí i na křeslo. Jde o to, aby svět znal pravdu. Aby věděli, že není zrůda, že všechna ta chladnost vůči chlapcům později byla jen ochranným opatřením, aby se jim nic nestalo.
+++
Zamyšleně bubnoval prsty o volant a myšlenky se mu vracely k jeho bývalému příteli, který celé ty roky věřil, že ho někde vězní. Jeho absolutní nezájem o postup během řízení ho utvrdil v tom, že nesmí v soudní síni promluvit. Pokud to udělá, tak si podepíše rozsudek smrti.
"Heenime... lásko prosím neudělej blbost,"šeptl si pro sebe.
Celý den před řízením si procházel veškeré právní úpravy týkající se sexuálního zneužívání mladistvých. Pro Heechula to vypadalo bledě, ale kdyby přeci jen řekli, že to dělal pod nátlakem mafie, tak by byl soud možná shovívavější. Pohled mu padl na fotky chlapců nedávno pořízené soukromým očkem, které si na to najal.
Ryeowook zářil a vedl se za ruku se svým opatrovníkem Yesungem, Sungmin s Kyuhyunem byli zachyceni jak spolu jedí zmrzlinu a pak se líbají, maličký Henry byl zachycen jak vystupuje z policejního auta a mává člověku, u kterého je ubytovaný a Donghae byl zachycen v tanečním studiu s blonďatým klukem jak tančí tělo na tělo.
Všechny Heechulovy oběti se mají dobře. Žijí si svůj život. Vypadají spokojeně. Jejich přátelství, které vzniklo díky Heechulovi je pevné.
Znovu se pohledem vrátil k Čínskému chlapci. Až bude po všem, tak si ho adoptuje a s Heechulem se o něj postará. Ano budou mít rodinu ... Krásnou rodinu. Pousmál se a zasmál se. Ano zítra z toho Heechula vyseká a splní jim jejich sen. Být spolu. Mafie ať jde k čertu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama