Chapter 14

20. dubna 2015 v 20:27 | Dongsaeng |  LiS
Uhn. Rozhodla jsem se trochu pohnout s tím procesem. A tak je tu ta kapitolka hnedka. Já vím. Slibovala jsem bůh ví kolik povídek, ale u některých jsem se i zasekla, tak pardon. A užijte si díleček.


Yesung s Ryeowookem čekali na zbytek venku před soudní síní. Sešli se všichni i Kyuhyun dorazil. Bylo to zvláštní vidět je všechny pohromadě. Skenoval tu skupinku pohledem a viděl, že se kluci mezi sebou vítají a trošku se pousmál, když viděl, že s Donghaem dorazil i ten blonďák z té zkušebny. Zamířil k nim celkem automaticky.
"Dobrý den,"pozdravil je.
"Dobrý den. Vy budete zastupovat toho hajzla?"
Yesung se zamračil jako deset čertů. S Hangengem to ani moc nehnulo, jen viděl jak ochranitelsky stisknul svému svěřenci ruku.
"Heechul se mě ptal jestli tu budete. Chtěl se omluvit,"řekl jim tiše.
Mezi dospělími to zašumělo. Kluci, kterých se to týkalo překvapeně otevřeli pusy. Jen Henry se choval normálně.
"Za co se mi chce omlouvat? Vždyť se o mě staral jako o vlastní,"řekl Henry tiše.
"Um... Ry.."policista zmateně na svého svěřence hleděl.
"Nikdy ke mně nepustil někoho, kdo by mi mohl ublížit. Když jsem byl menší tak mě držel stranou od všeho."
"Hlavně to řekni i soudci,"pobídl ho a zamířil do budovy.
Nejmladší článek celkem slušně zpracoval. Tak teď jen jít za Heechulem. Zatočil do zadní části budovi a pokynul justiční stráži, aby ho pustili dál. Heechul seděl u okna a nastavoval tvář slunečním paprskům.
"Za chvilku to začne. Jsou tu všichni, přesně jak sis přál."
"Pamatuj si, že se nechci odvolat Hane..."šeptl.
"Proč, mohl by sis nechat zmenšit trest,"podotkl.
"Oba víme, že je to na křeslo Hane..."
"Chceš se nechat zabít? A co my dva? Myslel jsi na to?"
Heechul na něj otočil hlavu a řekl tiše: "My už dávno není Hane."
"To neříkej... chtěl jsem adoptovat Henryho jako vlastního a chtěl jsem ho vychovávat s tebou. Nenič mi ten sen mít s tebou rodinu..."
"Ten maličký mi už nikdy nebude důvěřovat Hane. Přijmu trest ať je jakýkoliv. Jen mě nenuť se pak znovu postavit do toho kolotoče mafiánských her,"hlesl Heechul zničeně.
"Kdo říkal, že to tak bude? Zmizíme do Kanady a vše bude v pořádku,"pohladil ho po tváři a sklonil se, že ho políbí.
Heechul ale uhnul před polibkem a odvrátil pohled zase ven. Nad čím asi Heenim přemýšlí?
+++
Eunhyuk se zděšením v srdci sledoval jak do soudní síně justiční stráž přivádí toho, kdo mohl za Donghaeho jizvy. Mladý muž byl bledý a pohublý. Za ním šel ten muž, který s nimi hovořil před budouvou. Cosi mu ještě říkal a bledý muž jen zavrtěl hlavou. To zoufalství v očích obhájce mu přišlo děsivé. Ti dva snad spolu něco mají.
"Jako první bude svědčit Lee Donghae, "oznámil soudce.
Polkl a sledoval jak jeho drahý Donghae bledý jako stěna jde do středu místnosti k pultíku pro svědky.
"Popište nám prosím detailně jak jste se dostal do péče obžalovaného."
Polkl. Donghae o tom nikdy nemluvil. Jejich pohledy se střetly a Donghae si odkašlal.
"Bylo mi čerstvě čtrnáct, když jsem utekl z domova kvůli týrání. Dostal jsem se autostopem až do Seoulu a tady potkal Heenima... Vzal mě k sobě a staral se o mě. Postaral se o to, abych dochodil ten rok na základní škole a pak mě začal zaučovat v sexuální oblasti. Nikdy se mnou ale nespal. Před osmi měsíci jsem toho začal mít dost. Utekl jsem a chytili mě jeho poskoci. Dost mě zřídili a zas mě dovlekli zpět."
Zatrnulo v něm. Donghae ... Polkl a bránil se pláči. Podíval se na Heechula, který se kousal do rtu a pak tiše promluvil: "Chtěl bych k tomu něco říct..."
Donghae se otočil a pohlédl na Heechula. Neměl v očích strach jen překvapení. Heechul se zvedl a zamířil k němu. Okamžitě ho zarazila ostraha.
"Nic mu neudělám, stejně bych skončil úplně stejně jako je už v plánu."
Na to soudce mávl rukou. Sledoval jak Se postavil vedle Donghaeho a sklopil hlavu. Moment, to vypadá, že nehodlá vyvracet svou vinu.
"Řeknu úplně všechno od začátku, než jsem potkal všechny zde přítomné. Chci jen říct, že mi to je líto, všechno. Hlavně to co se stalo Ryeowookovi. Už je nevyslíchejte, řeknu úplně všechno."
Soudce mírně ztuhl. Eunhyuk přesunul pohled na Heechulova zástupce. Ten byl bledý a v očích mu stály slzy. V ruce drtil propisku a snažil se vypadat klidně.
"Dobře, pane Lee můžete se jít posadit. A vy mluvte,"řekl soudce.
"Po vysoké škole jsem začal podnikat. Všechno šlo jak mělo, ale pak se to všechno nějak pokazilo a já jsem najednou vězel po uši v dluzích. Už jsem se zaobíral myšlenkou nad osobním bankrotem, když se ukázali lidi v kvádrech a nabídli mi pomoc. Zoufalý člověk udělá cokoliv. Navíc jsem ty lidi znal už z dřívějška, odvedli... odvedli Hangenga do Číny a pak mi lhali, že je mrtvý."
"Moment, váš obhájce je s vámi spojený?"
"A-ano, žádal jsem ho, aby nezasahoval do mé výpovědi a vzdal snahu mě hájit. Mohu.. mohu to dopovědět?"
"Jistě, pokračujte."
"Přijal jsem jejich nabídku. Myslel jsem, že to co dělám mi pomůže a budu moct alespoň z našetřených peněz nechat převézt Hangenga zpět do Koreje. V tu dobu jsem potkal SungHyuna. Bylo mu dvacet jedna. Zamiloval jsem se. Trávili jsme spolu hodně času a já trochu zanedbával práci, kterou jsem měl dělat. Přišli znovu a přímo přede mnou ho zabili."
Eunhyuk se kousl do rtu. Heechul tedy byl okraden o lásku dvou lidí zároveň. Teď už chápe tu bolest v očích jeho obhájce.
"Odůvodnili to jako pošpinění památky Hangenga. Dali mi nový úkol. Shánět chlapce do rolí hostitelů. Maskovali podnik jako obyčejný hostitelský dům, ale nebylo to tak. První koho jsem přivedl do podniku byl Sungmin. Zachránil jsem ho před bandou feťáků na nádraží, kde přespával. Byl z děckého domova, takže jsem se necítil tak zle. Sungmin mi důvěřoval a chápal, že nemám moc na výběr. Staral jsem se o něj co nejlépe, ale jakmile začal pracovat, tak jsem se stáhl. Bál jsem se, že by ho mohli také zabít. Donghae už svůj příběh řekl a já řeknu, že jsem nedal nikdy příkaz k zohavení. Muži, které jsem měl jako ochranku nepřijímali rozkazy ode mě. Henryho, nejmladšího z domu jsem našel v centru Seoulu jak pláče a volá rodiče. Vzal jsem si ho k sobě a pátral po jeho rodičích jak jsem jen mohl, ale než jsem je stihl kontaktovat, tak zemřeli. Nezbývalo mi nic jiného než Henryho zaučit také. I když bych se ho měl stranit, tak jsem prověřoval osoby, které jsem k němu pouštěl. Nikdy jsem nenechal nikoho mu ublížit. Pokud jde o Ryeowooka, tak jsem ho přivedl do domu po zjištění, že ho týral jeho strýc. Zaučil jsem ho okamžitě, ale jeho tělo si za ty měsíce stále nezvyklo a hodně krvácel. První dny jsem ho ošetřoval sám, ale pak jsem se už musel stranit. Z důvodu, že jsem nechtěl, aby se promarnil tak mladý život. Když utekl tak jsem si oddechl, že bude v bezpečí, ale oni se znovu ukázali a řekli mi, že pokud ho nenajdu tak zabijí Henryho. Našel jsem ho u Yesunga... byl šťastný. A tam mě chytili. Přijmu jakýkoliv trest. I ten nejpřísnější. Smrt."
Eunhyuk ztuhl. On opravdu chce přijmout tak přísný trest? Vždyť všechno dělal pod nátlakem.
"Ne Hee.. ne..."Hangeng se na svém místě prudce postavil.
"Je mi to líto Hannie... ale i tebe zmanipulovali, abys mě odtud dostal."
"K čertu s mafií, klidně se nechám zastřelit, ale ty mi tu neumřeš rozumíš! Celé ty roky mi lhali jak mě podvádíš, živili ve mě zlost. Ale když si mi všechno řekl... Mám připravené tři letenky. Pro tebe, pro mě a pro Henryho, požádal jsem o adopci včera... Prosím ne.."Hangeng plakal.
"Heenim... " Henry seskočil z lavice a dostal se i přes justiční stráž k Heechulovi.
"Henry!" Kangin ho volal marně.
"Nechci aby si umřel. Byl jsi na mě moc hodný..."fňukl.
Eunhyuk už to nevydržel a rozbrečel se. Tolik citů...
"Hyukkie..."Donghae na něj upřel uslzené oči a objal ho.
"Poprosím všechny účastníky, aby se usadili a poslouchali rozsudek,"ozval se soudce.
"Obviněný Kim Heechul se dopustil trestného činu sexuálního zneužívání mladistvých osob. Tímto se odsuzuje k trestu dvou let vězení z důvodu spolupráce s mafií pod nátlakem. Trest může vykonávat v domácím vězení a má zakázáno provozovat podnikání v oblasti hostitelství."
+++
Kyuhyun se slzami v očích stejně jako Sungmin překonali vzdálenost mezi nimi a Heechulem. Objali ho a ujistili ho, že se na něj nezlobí, když už znají tu pravdu. Polkl další slzy a stiskl Sungminovi ruku, ten si ho k sobě přivinul a šeptl mu do ouška: "Neplakej.."
"Opravdu je mi líto, co jsem vám provedl i to jak ošklivě jsem se někdy choval,"Heechul se slzami v očích se omlouval.
"Já.. Heechule... omlouvám se,"Ryeowook také objal svého bývalého zaměstnavatele.
"Snad ti Yesung dá vše co hledáš Wookie. Měl jsem tě moc rád. Hodně si mi připomínal jeho,"poukázal k hangengovi, který se sklopenou hlavou čekal až se všichni rozloučí.
"Čím?"
"Tvou vzpurností. Han takový byl na vysoké škole taky.."
Při zaznění svého jména Hangeng zvedl hlavu a střetl se s milujícím pohledem Heechula. Vlastně se samotný Heechul zachránil před elektrickým křeslem. Pousmál se na něj a vykročil k policistovi, který nedůvěřivě postával s ostatními dospělími stranou.
"Vy jste ten, kdo má u sebe Henryho, že? Jsem Han Geng. Henry by v budoucnu měl být mým synem. Pokud si to budete přát jste v našem domě vždy vítán, stejně jako jeho přátelé. Letenky byly připraveny pro stav nouze,"vysvětlil opatrně.
"A-ano, budu ho velmi rád navštěvovat. Sotva mi začal říkat tati, tak si ho vezmete, ale co. To zvládnu,"pousmál se.
"Mohu se vás zeptat kdo má v péči Donghaeho?"
Policista ukázal na blonďatého muže, který se bavil zrovna s Yesungem. Došel k němu a odkašlal si.
"Ano?"
"Chtěl bych vám nabídnout finanční obnos na doléčení Donghaeho zranění utržených během těch let v práci, kde neměl co dělat,"vytáhl šek.
"To není třeba, pracuju ve stejné brandži jako vy, peněz mám hodně a Donghae je v naprostém pořádku. Jinak bych mu vztah s Eunhyukem asi těžko povolil,"očima zalétl do rohu, kde si dva chlapci prozkoumávali dutiny ústní.
"Ach jistě. Yesungu co vy, neocenil byste pomoc se svým přítelem?"
"Děkuji vám Hangengu, ale jsem podnikatel a o Wookieho se postarám. Nebudu se ptát jak víte o povaze našeho vztahu, ale požádám vás o mlčení, protože bych z toho mohl mít problémy,"Yesung mluvil tiše.
"Ach jistě. Spolehněte se. Nikdo se o tom nedozví. Vím, že můj partner zrovna není osoba, kterou byste rádi vídali ve společnosti dětí, ale slyšeli jste jak to bylo ve skutečnosti. Budu rád, když přijdete na návštěvu."
"Ano určitě přijdeme. Nečekal jsem, že to bylo skutečně tak složité,"blonďatý právník se pousmál.
"Zdá se mi, že jste jediný, kdo nikoho nemá,"Hangeng na něj upřel oči.
"Ah ano..."blonďákovy oči zalítli k policistovi.
"Měl byste mu to říct než bude pozdě."
"Když já..."
"Appa to vážně nikdy Kanginovi neřekneš co jsi mu chtěl?"
Donghae zvýšil hlas a upoutal tak pozornost Kangina, který se přesunul automaticky ke skupince.
"Co jsi mi chtěl říct JungSoo?"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama